216 Furniture Voyage Yemek Odası
Blog

2022 Yemek Odası Dekorasyon Trendleri

Her gelen yıl beraberinde yeniliği de getirmekte. Bu değişimlerden ve yeniliklerden en çok etkilenen konu ise dekorasyon trendleri olmakta. Rahat, şık dekorasyonlar ile zamansız bir şıklık yakalayabilirsiniz. Yemek odalarınızda ise 2022 yemek odası dekorasyon trendleri ile birçok yeniliği evinize taşıyabilir ve trendleri yakalayabilirsiniz.

Yenilik her zaman gereklidir. Söz konusu ev dekorasyonu olduğunda ise yenilik keyifli bir şey haline gelir. Eski eşyalarınızdan kurtulup modern ve trend eşyalar ile evinizi bambaşka bir getirebilirsiniz. Yemek odaları ise evin önemli kısımların birini oluşturur ve şık bir yemek odası evinizi güzelleştirir. 2022 yemek odası dekorasyon trendleri ile birbirinden şık dekorasyon fikirlerini hayata geçirebilir evinize güzellik katabilirsiniz.

2022 Yemek Odası Dekorasyon Önerileri

Yemek odaları salon ile birlikte her zaman gözümüzün önünde olduğu için oldukça önemli ve bizim için her zaman dikkat çekici olacaktır. En az bizim kadar misafirlerimizin de gözü en çok vakit geçirdikleri yerde salon ve yemek odalarında olacaktır.

Dekorasyon ile alakalı değişikliğe başlayacaksınız ilk adım atmanız gereken yer bu yüzden en çok vakit geçirdiğiniz alanlardan bir tanesi olacaktır.

 • Yemek odası salonun şıklığını da direkt etkileyeceği için salon takımınıza uygun bir yemek odası tercihi uygun olacaktır.
 • 2022 yemek odası dekorasyon trendleri arasında farklı dizayn edilmiş sandalyeleri sık sık göreceğiz. Klasik sandalyeden çıkıp farklı tarzlar artık evlerimize girecek gibi duruyor.
 • Yemek masasının üzerinde uzun bir lamba oldukça şık ve trend bir etki yaratacaktır. Aydınlatma her alan için oldukça önemli. Fakat yemek yenen alandaki aydınlatma sizi canlandıracaktır. Bu nedenle doğru ışıkla doğru bir lamba yemek odasının havasını bir anda değiştirecektir.
 • Salon ve yemek odası aynı oda içerisindeyse ikisinin arasına yerleştireceğiniz dekorasyon ürünleri farklı bir alan yaratabilirsiniz. Bitkiler ya da çekmeceli konsollar ile yemek odasını ayırmak evinizi daha modern ve şık bir hale getirecek.
 • Bitkilerden sık sık faydalanmak hem evinizin hem de yemek odanızın havasını bir anda değiştirecektir. Bulundukları ortama renk ve güzellik katan ufak bitkiler farklı bir hava katacaktır.
 • Dekorasyona önem veriyorsanız aksesuarlar oldukça önemlidir. Özellikle duvar aksesuarları odanın tüm havasını değiştirecek daha klas bir hal almasını sağlayacaktır. Özellikle sade ve ince çerçeveli tablolar bir anda yemek odasında tüm havayı değiştirip hareketlendirebilir.
 • 2022’de çok sık göreceğimiz trendlerden bir tanesi hiç kuşkusuz geometrik duvar boyama olacaktır. Tek bir duvara yapılan renkli ve geometrik boyamalar ile hem trendleri yakalayıp hem de evinize farklı bir hava katacaksınız. 2022 yemek odası dekorasyon trendleri ile geometrik şekiller oldukça çok karşımıza çıkacak.

Yemek Odası Trend Mobilya Seçimleri

Yemek odası seçerken salondan ayrı bir alanınız yoksa genellikle küçük bir alana hapsolmuş şekilde bulabilirsiniz kendinizi. Bu yüzden daha sade ve aydınlık mobilyalar seçmeniz sahip olduğunuz alanı daha geniş gösterecektir. Koltuk takımı, vitrin, televizyon sehpası gibi birçok eşyanın bulunduğu alanlara daha küçük ve sade tercihlerde bulunmalısınız. 2022 yemek odası dekorasyon trendleri arasında artık sadelik ve az eşya yer alıyor.

Yemek Odası Dekorasyon Yerleşimi

Evinizin ve özellikle salonunuzun büyüklüğü oldukça önemli bir kriter olacaktır burada. Salondan bağımsız bir yemek odası seçmek işlevsiz bir hale getirebilir mobilyalarınızı. Masa ise en çok yer kaplayan mobilyalardan bir tanesidir. Yemek masasını camın önüne ya da boş bir beyaz duvarın önüne yerleştirmek size diğer mobilyalar için alan açacak ve evinizi daha ferah gösterecektir. Evdeki diğer eşyalar ile uyumlu bir şekilde yerleştirmek de evinizin ahengini bozmayacaktır.

Yemek Odası Dekorasyonunda Sık Tercih Edilen Renkler Nelerdir?

Yemek odası denince akla gelen ilk şey iştah açan renkler olacaktır. Bazı renklerin etkisi kanıtlanmıştır ki iştah açıp yemek yemeyi daha keyifli hale getirir. Sofralarınızın neşeli ve keyifli geçmesi için bu renkleri yemek odalarınızda tercih edebilirsiniz.

Genelde açık renkler kullanılması tavsiye edilir. Hem alanı daha büyük göstermek hem de ortamı canlandırmak adına koyu renklerden uzak durmanızda fayda vardır. 2022 yemek odası dekorasyon trendleri ile açık renkleri daha çok görür olacağız.

İştah açtığı bilinen ve birçok ünlü yemek markası tarafından tercih edilen renkler turuncu ve sarı gibi renkleri kullanabilir ve etkilerinden faydalanabilirsiniz. Sade bir yemek odasını renkli aksesuarlar ile canlandırmak sizin elinizde.

Yeşil bitkiler ortamın tüm ciddiyetini yumuşatıp rahat ve şık bir görünüm sağlayacak ortamı hareketlendirecektir.

Yemek Odası Seçerken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekmektedir?
 • Yemek odanızı salonun ışık alan bir yerine yerleştirmeye dikkat edebilirsiniz.
 • Açık renkler kullanarak küçük alanları daha verimli kullanabilir ve kullandığınız alanı daha büyük gösterebilirsiniz.
 • Aksesuar seçimi oldukça şık bir etki yaratmakla birlikte fazla kullanımı oldukça bunaltıcı ve demode olacaktır.
 • Yemek odası seçmeden önce odanızın ölçülerini muhakkak alıp ona göre seçimlerde bulunmanız sağlıklı olacaktır.
 • Küçük odalar için ayna kullanımı odayı daha geniş gösterecektir. 2022 yemek odası dekorasyon trendleri arasında ayna ve geometrik şekillerde duvar boyamalar çok sık yer alacak.

Bir tarz belirleyip onun doğrultusunda gitmek daha sonra alacağınız eşyalardan mutsuz olmanızı engelleyecektir. Acele seçimler yapmadan tüm dekorasyonu göz önünde bulundurarak seçimlerinizi yapabilir eşyalarınızı uzun süre kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir