216 Furniture Sky Yemek Odası
Blog

Lüks Mobilya Trendleri

Yeni mobilya trendlerinde lüks hissi çok önemli olmaya devam ediyor. Bu lükse hepimizin ulaşma hedefi var. Özellikle oturma odası ile yaşam alanımızın sesini duyar gibiyiz. Daha geniş, daha şık, daha konforlu bir oturma grubu tamamen lüksün parıltılı dünyasına çağırıyor.

2022 yılında iç tasarımlar daha pastel renkler ile çok geniş ve çeşitlilik kazandı. Tasarımların içerisinde yeni renkler, dokular ve malzemeler oluşmasıyla yeni bir ruh kazanan mobilyalardan bahsetmek mümkün. Yeni yılda lüks Mobilya Trendleri ile hayatımızı yaşama şeklimizden inceden inceye değiştir. Evlerimizde zaman geçirmek isteyenlerin zamanını nasıl bir evde geçirmek istedikleri de dekorlar ile yeni kararlara neden oluyor.

Dekorasyonda Yeni Gelişmeler

Sürekli değişen bir dekor anlayışı söz konusu. Bu sebeple de insanlar evini nasıl dekore edecekleri hakkında fikirler edinmeye çalışıyor. Herkesin aynı bakış açısı olsa da en güzel şekliyle tasarımı canlandırmaya kendi içimizde başlıyoruz. Bu durum bile insanın kendisini iyi hissettirmeye yetiyor. Özellikle son iki yıldır evde yaptıklarımızla dekorasyon anlamında tüm deneyleri gerçekleştiren bireyler haline geldik. 1970’li yıllarda evde eğlence kültürünün yeniden şekillendiği günümüzde evimizi de baştan yaratma çabasına giriyoruz.

Ufukta büyülü bir yeni malzeme trendi var. Fakat ahşap ürünler halen en cazip mobilyalar. Bir mühendislik harikası. Her ne kadar gereksinim olmasa da lüks hayatımıza güzellikler katmaya devam ediyor. Dostunuzun salonuna girdiğinizde gözünüze çarpan lüks ve şık tasarım mobilyalar ruhumuzu okşuyor. Kendimizi daha iyi ve huzurlu hissediyoruz. Zamanla yaşadığınız salonunuzdan ve mobilyalarınızdan sıkıldıysanız sizlere huzur verecek yeni lüks mobilya trendlerini incelemeniz gerekir.

İçinize Sinen Mobilyalar Tercih Ediliyor

Mobilya alımlarında içinize sinen dekorasyonu bulmak zor. Hatta batan vazgeçtiğiniz olur. Bu duruma açıklık getiren mühendislerimizin harika çizimleri sizin stilinizi yansıtacak. Bu sayede hem tarzınızı hem evinizin şıklığın yaşayacaksınız.

Mevcut haliyle küçük dokunuşlar evinizi bambaşka bir ev yapabilir. Evde bulunan ortam kişilerin psikolojisini en derinden etkileyen husustur. Birbirinden şık, güzel ve konforlu mobilyalar sizlerin ruhunuza güç katacak.

Dekorasyon dünyası yeni yılla birlikte baş döndürücü bir duruma büründü. Bir önceki yıla oranla uygulamalarda yeni değişiklikler söz konusu. Özellikle aksesuarlar ile dekoratif ürünlerde yeni yelpazelerdeki değişiklikler büyük ilgi görüyor.

Renkler Ön Planda

İç tasarımlarda konfor öne çıkıyor olarak görülse de renkler kendisine ilk sırada yer buluyor. Bu sebeple mobilyalar ve odalar renklere göre yeniden dekorasyon yapılıyor. Geçtiğimiz yıl pastel renkler çok cazipti. Bu yılda aynı renkler üzerinde durulsa da biraz daha mat oluyor. Kirli renklerden bahsetmek mümkün. Soluk renklerden leylak sarı ve mavi son yıllarda tend olan siyah ve donanma mavisi odalarımızı süslemeye devam edecektir. Bej tonları trend olmaya devam ediyor. Baharatlı bal ve turuncu tonları da yeni yılda tutulan dekorasyon renklerinden olabilir.

Otoritelere göre yeni yılda dekorasyon yapılması uyumsuzlukların yılı olacağı yönünde. Ancak kişisel olarak buna hazır değiliz. Bizler halen birbiri ile uyumlu, ahenk içinde kompozisyonlar peşinde olacağız. Unutulan krom ve yaldızlı dekoratif ürünler mobilyalara ve koltuk takımlarına da yansımaya başladı. Aksesuar olarak ta vazo, heykel ve abajurlar kendisine yer bulurken ışıklandırmalarda yeni led aydınlatmalar ön plana çıkıyor.

Duvarlarda bütünlük sağlaması adına duvar kağıtları yeni yılda önemli. Özellikle duvar üniteleri arkasına koyu desenli duvar kağıtları ile kaplanması çok beğeniliyor. Tek tip duvar kağıdından bahsetmek mümkün. Üç boyutlu duvar kaplama kağıtları da kullanılabilecek diğer ürünlerden. Yıl içerisinde de yumuşak dokunuşlar ile küçük değişikliklerin yolu açılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir